פרוייקטים עבור הקהילה
יום רביעי הגדול
מופעי תיאטרון פלייבק בהתנדבות לאנשים בנסיבות חיים מגבילות

 

הרציונל

יצירת מקום לביטוי עצמי, למשחק ולחווית עצמי מחזקת בנסיבות חיים מגבילות.

שימוש בכלי של תיאטרון פלייבק לחיזוק תחושת השייכות והקיימות של אנשים במצב חיים מגביל.

 

רקע

תיאטרון פלייבק הינו תאטרון אלתור המתבסס על סיפורים אישיים מחיי היום יום של האנשים בקהל.

במסגרת עבודתנו לאורך השנים, נתקלנו באוכלוסיות רבות שמודרות מעולמות התרבות והיצירה, עקב מוגבלויות שונות. הרעיון הוא להכניס את המופע לתוך שגרת החיים הרגילה, במסגרת הבית או במסגרת האשפוזית או בכל מסגרת רלבנטית אחרת. כך שאל תוך המציאות הרגילה והמורכבת יפרצו שחקנים ומוזיקאי, יקשיבו לחוויות חייהם של אותם ילדים/נוער/מבוגרים/קשישים, לדברים שבאמת מעסיקים אותם, ובנוסף יהפכו אותם לגיבורים של רגע על "במת" התיאטרון שתיווצר בחלל הבית.

 

החזון

מתוך חוויותינו לאורך השנים, התעורר בנו הרצון לממש את היכולת לייצר גשר יצירתי של כבוד לתוך עולמם של ילדים בני נוער ומבוגרים המצויים במצב חיים שמבודד אותם מעולם התרבות והיצירה. אותם אנשים שאינם יכולים פיזית להגיע ולצפות באירועי תרבות המתרחשים באולמות ובפורמטים ממוסדים. אותם אנשים יוכלו במסגרת הפרוייקט, לזכות בכמה רגעים של "מופע אישי" בביתם או במחלקה בה הם מאושפזים. במופע זה הם הגיבורים! הרגשות והמחשבות שלהם מיוצגות על הבמה, העולם שלהם נוכח ומקבל תהודה אנושית ואמנותית.

 

להגשת בקשה להצטרפות לפרוייקט לחצו כאן

 

תיאור הפרוייקט

בכל יום רביעי הראשון בכל חודש אנו מתפצלים לכמה צוותי מופע שמכילים שחקנים מוזיקאי ומנחה. כל צוות יגיע לכתובת של בית פרטי או לחילופין למחלקה אשפוזית. במקום זהמתקיים מופע פלייבק שמתבסס על אלתור מתוך סיפורי האדם ומשפחתו בתוך מצב החיים הנתון.

 

במקביל, בכל מקום שיתאפשר, אנו מקווים לתעד את הפרוייקט בצילומי סטילס ווידאו. נרצה לערוך את החומר לכדי סרט מרתק שישקף פסיפס קולות, מהחוויות והסיפורים העכשוויים שלרוב לא זוכים להישמע בחלל התהודה של החברה הישראלית.

 

איך אתם יכולים להשתלב???

א. באם אתם מכירים אדם או קבוצה רלבנטית שעונה על הקריטריונים, ולדעתכם חשוב שתזכה במופע מסוג זה, נשמח לקבל את הצעותיכם ולבחון את ההשתלבות בפרוייקט. 

ב. נשמח לסיוע כלכלי בהמשך הרמת הפרוייקט, קיומו והפקת הסרט.

 

להגשת בקשה להצטרפות לפרוייקט לחצו כאן

 

תאטרון פלייבק הח'ברה מאיכילוב סדנא לנוער
תאטרון פלייבק הח'ברה מאיכילוב מופע לנוער יוצאי אתיופיה רשת קדימה
תאטרון פלייבק-הח'ברה מאיכילוב

​©2018-2004 כל הזכויות שמורות

החבר׳ה מאיכילוב | תיאטרון פלייבק | עמותה רשומה