• החבר׳ה מאיכילוב

פלייבק והחברה קדישא

בחודש שעבר קיים פורום חברות קדישא בישראל כנס בנושא קבורה יהודית וביקש את השתתפותינו. כמובן שנרתמנו לאתגר ומצאנו את עצמינו במהלך מרתק מול אנשים שלרוב אנו פוגשים אותם בחיים רק באירועים טרגים. חלק מהכנס היה פאנל בו הועלו סוגיות איתם מתמודדים עובדי חברת קדישא בטופן יומיומי- תקשורת מול בני משפחות, סיכסוכים בתוך המשפחה הנעשיים סביב קבורת יקריהם או צפים ברגע משבר, נושאים כספים העולים סביב הקבורה, תנאי העבודה הלא פשוטים, ויחס המשפחות לקבורה דתית ועוד...

את הפאנל החשוב הזה ליווינו אנחנו בסצנות תיאטרוניות רלוונטיות. שיקפנו את הקונפליקטים, את הקושי, את נקודות המבט השונות, את חוסר האונים הקיים לעיתים מול המשפחות ואת הקולות הפניימים של העובדים.

לאחר מכן שמענו את הסיפורים אותם הם פוגשים ביומיום ונתנו להם במה, קול, תנועה ומבט. התרגשנו עם המספרים, צחקנו עם הקהל, הזדהנו עם הקולות האנושיים, האונברסלים, ועם ההתמודדויות שמצד אחד הן כה ייחודיות ומצד שני בגרעין שלהן מתקיימות בהן סוגיות שמוכרות לכולנו.

התחדד לנו, גם במפגש הזה, כמה תקשורת היא לב העניין, וכמה היכולת שלנו, בכל תפקיד בו אנו נמצאים, להיות קשובים ואמפטים היא המפתח לתקשורת מיטיבה.

מאחלים להמשך ולפגוש בכם, חברה קדישא, רק באירועים שכאלה.2 צפיות

כל הדרכים ליצור איתנו קשר

@  תיאטרון פלייבק החבר׳ה מאיכילוב ע״ר 2003-2020

  • החבר׳ה מאיכילוב בפייסבוק
  • החבר׳ה מאיכילוב ביוטיוב