• ichilov

מסכמים שנת פעילות!


מסכמים שנת פעילות בתיאטרון פלייבק החבר'ה מאיכילוב! אז איפה היינו השנה?

גם השנה המשכנו לפעול למען שלושת המטרות שבליבה של עמותת הפלייבק החבר'ה מאיכילוב:

1. שיפור מקצוענות של אנשי חינוך טיפול ורפואה דרך מגוון כלים תיאטרליים

2. קידום אוכלוסיות מוחלשות

3. פיתוח הכלי של תיאטרון הפלייבק בארץ.

איך עשינו את זה?

שיפור מקצוענות של אנשי רפואה:

במהלך השנה החולפת השתתפנו כהרגלינו בימי סימולציות ומבחני גמר של סטודנטים בהדסה עין כרם במסגרת קורס אדם ורפואה בדגש על תקשורת מטפל-מטופל,הצטרפנו למשרד הבריאות בימי עיון לבריאות הנפש, ובימי העיון לצוותים גריאטריים בימסולציות הלקוחות מדילמות יומיומיות בהם הם נתקלים, שמחנו לשקף סיפורים של מתנדבי עמותת חיבוק ראשון שמעניקים חום ואהבה לתינוקות נטושים, השתתפנו בימי סימולציות במכוני דיאליזה ברחבי הארץ להתמודדות טובה יותר של אנשי הצוות עם המורכבויות השונות העולות בטיפול מטעם עמותת inkf . קיימנו מספר ימי עיון ארוכים המשלבים מגוון מטודות תיאטרליות לסטודנטים לסיעוד בנושא ״התמודדות עם אלימות בשדה הרפואי״ בביה״ס לסיעוד שיינבורן, ואף לקחנו חלק סכנס ארצי בנושא בבית החולים אסף הרופא. השתתפנו במופע פלייבק לאחיות פילאטיביות שמלוות חולים בסוף חייהם, וזכינו לקחת חלק במופע לרגל פרישתה של האחות הראשית היקרה והאהובה בבית חולים השרון, איתה עבדנו רבות. ערכנו סדנאת סימולציות לצוות טיפול נמרץ ילדים איכילוב שעובד יומם ולילהה ומכיל סיפורים קשים מהחוויות בשטח, קיימנו מופע למדריכים הקליניים באיכילוב על חוויות מעולם ההדרכה. הופענו מול אגף כוח אדם במשרד הבריאות ובפני העובדים במוקד משרד הבריאות כדי לאפשר להם לשפר את יחסיהם בתוך הצוותים. השתלבנו בבית הספר לסיעוד באסף הרופא כחלק ממערך הלמידה של הסטודנטים בקורסי התקשורת עם מטופלים. פגשנו את צוות המחלקה לרפואה דחופה בתל השומר, ואת צוות מחלקה פנימית בבית חולים מאיר. השתתפנו ביום עיון העוסק בפגיעות בילדים בבית חולים איכילוב בסימולציות המדמות ראיון ראשוני עם ילד פגוע. וקיימנו ימי עיון העוסקים בעבודה עם קשישים בקהילה לסטודנטים בבית הספר לסיעוד שיינבורן בבית החולים איכילוב.

שיפור מקצוענות של אנשי חינוך:

המשכנו את שיתוף הפעולה הפורה עם מכון דרך כפר מבית ימין אורד והשתתפנו במספר ימי עיון כשאנחנו מקיימים מופעי פלייבק ואלתור מתוך סדנאות ומעגלי שיח בדגש על עבודה עם נוער בסיכון לצוותים חינוכיים, ואף ערכנו יום עיון לצוות של המכון דרך כלים תיאטרוניים. פגשנו צוותים חינוכיים ובעזרת מטודות תיאטרוניות עסקנו בחיזוק הקשרים עם התלמידים בבתי הספר. השתתפנו בערב מרגש ביום המאבק באלימות נגד נשים חבל מודיעין. פגשנו את צוות המדריכים בשבט בני עקיבא ברעננה. חיזקנו את שיתוף הפעולה ארוך הטווח שלנו עם ארגון קשר, שנותן מענה למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, והנחנו קבוצה לאחים מיוחדים. במסגרת העבודה המתמשכת שלנו עם חברת inql פגשנו את מיטב המוחות במשרד החקלאות ושיקפנו את מעגלי השיח שלהם על הבמה. המשכנו לקחת חלק בהרצאות מול אירגונים של מרכז סיוע חיפה והצפון בסיטואציות המעלות סוגיות שונות המתייחסות לחוק למניעת הטרדה מינית. העברנו סדנאות בכיתות מבר ברחבי הארץ, דרך עמותת פיתחון לב, פגשנו משפחות בכפר הנוער עלה נגב ושמענו את הסיפורים שלהם, לקחנו חלק ביום עיון של עמותת פידל שעסק בעידוד שילוב מורים מהעדה האתיופית במערכת החינוך. חיזקנו את הקשר עם עמותת מנדל והופענו מספר פעמים בקורסים השונים שלה. פגשנו את המחלקה לגנטיקה באוניברסיטה העברית, ואת מדרכי נעל"ה המתמודדים עם קשר "לונג דיסטנס" עם הורי חניכיהם. הופענו מול תלמידי אורט אשדוד בסימולציות העוסקות במניעת שתית אלכוהול, והשתתפנו בכנס הבוגרים של בית הספר. לקחנו חלק באירוע הסיום של עמותת חינוך יער, ושל מספר בתי ספר ולקחנו חלק בכנסים של עמותת אח גדול שנותנת מענה לחיילים בודדים.

שיפור מקצוענות של אנשי טיפול

המשכנו והרחבנו את שיתוף הפעולה עם בית הספר הארצי להכשרת עובדי רווחה בדימול, וקיימנו מופעי תיאטרון פלייבק במסגרת קורסים שונים- קורס למפקחים במשרד הרווחה, קורס עו״ס לעניין סדרי דין, קורסים למטפלים, קורס למנהלי מועדוניות ועוד. פגשנו את צוות המדריכים של בית הידידות של אלו"ט ושיקפנו את הסיפורים שלהם מהעבודה השוטפת עם האוטיסטים שגרים בהוסטל.

קידום אוכלוסיות מוחלשות

כמו בכל שנה גם השנה קיימנו מופעים שמיועדים לאוכלוסיות בתנאי חיים מגבילים. המשכנו בפרוייקט החברתי שלנו ״יום רביעי הגדול- מופעי תיאטרון פלייבק בהתנדבות לאוכלוסיות בנסיבות חיים מגבילות. הופענו מול ילדים, נוער ומבוגרים במועדונים ברחבי הארץ. בינהם ניצולי שואה, פנימיות לילדים ומועדונים של עמותת אנו"ש.

פיתוח הכלי של תיאטרון הפלייבק בארץ:

כמו בכל שנה, גם השנה עסקנו בפיתוח ערוצי למידה של תחום תיאטרון הפלייבק לקהל הרחב בארץ.

קיימנו קורס תהליכי בן 10 מפגשים בתל אביב, וקבוצת המשך נפלאה שעבדה לאורך כל השנה. בנוסף קיימנו קורס קיץ מרוכז מוצלח במיוחד!

בקורסים אנחנו נותנים טעימה בסיסית של עבודת תיאטרון הפלייבק, ומתמקדים בשלושה תחומי לימוד עיקריים- מיומנויות של אלתור- עבודה ספונטנית ויצירתית, תגובה למתרחש בכאן ועכשיו, עבודה וזרימה עם רעיונות של פרטנרים ועוד.., מיומנויות בסיסות של משחק- עמידה מול קהל, נוכחות בימתית, עבודה עם הגוף והתנועה, עבודה ריאליסטית וסוריאליסטית, חידוד קונפליקטים, עבודה עם דימויים ועוד.. מיומנוית של תיאטרן פלייבק- פיתוח מיומנויות הקשבה עמוקות, פיתוח מיומנויות נרטיביות, והתנסות במגוון של טכניקות ותבניות לשיקופי פלייבק.

סיימנו שנת פעילות בסיפוק גדול!

מצפים לשנת פעילות חדשה ענפה, יצירתית ומרתקת!

משפחת תיאטרון פלייבק החבר׳ה מאיכילוב


26 views

​©2018-2004 כל הזכויות שמורות

החבר׳ה מאיכילוב | תיאטרון פלייבק | עמותה רשומה