top of page

במה פתוחה לסיפורים שלכם

מופעי תיאטרון פלייבק

מופע תיאטרון פלייבק- אלתור על בסיס סיפורים אמיתיים של אנשים מהקהל!​
אם אתם מחפשים מופע אינטראקטיבי שמייצר חיבור בין אנשים, אם אתם מחפשים חוויה מצחיקה ומרגשת, אם אתם מחפשים פיתוח מקצועי או ארגוני יצירתי- זה הכלי בשבילכם!

איך זה עובד?

לכם יש מטרה: אתם רוצים לשמוע עם אילו דילמות הצוות שלכם מתמודד, אתם רוצים לפתוח במה לקולות מהשטח כדי לפתח דיון, אתם רוצים לסכם תהליך עבודה, אתם רוצים להתמודד יחד עם אתגר ארגוני או צוותי, אתם רוצים ליצור קהילה חזקה יותר, אתם רוצים לבנות חזון משותף.

לנו יש את הכלי: מופעי תיאטרון פלייבק במהלכם השחקנים שלנו שמיומנים בהקשבה עמוקה, מאזינים לסיפורים שלכם ומאלתרים אותם על המקום. כל מופע נוצר בשיתוף עם הקהל ולכן כל אירוע הוא חד פעמי.

אנחנו אוהבים לגעת בכל קשת הרגשות, להצחיק לרגש ולעורר מחשבה.

מופע תיאטרון פלייבק החבר'ה מאיכילוב

מנחי המופע יוצרים קשר כשבוע לפני המופע לשיחה מקדימה. בשיחה המקדימה נשמע פרטים על הקהל ועל מטרת היום, נסגור פרטים טכניים ונצא לדרך. זו ההזדמנות שלנו לדייק את המופע לצרכים הספציפיים של כל לקוח. צוות המופע יגיע למקום המופע כשעה לפני תחילתו להתארגנות וחימום. בתחילת המופע נקיים חימום עם הקהל בדמות אלתור על בסיס משפטים והיגדים קצרים של הקהל ובהמשך נעבור להקשיב לסיפורים עמוקים ועשירים יותר ולשקף כל אחד מהסיפורים על הבמה. נסגור את המופע עם קטע אלתור שמתייחס לתכנים ולחויות מהמופע.

המתנה שלנו- לאפשר לקולות מגוונים להישמע, להעלות לבמה נקודות מבט חדשות בדרך יצירתית ורעננה, ולייצר קהילה קרובה ומחוברת יותר

דרור לוי- מנהל בי״ס עמל אנרג׳יטק מסכם מופע תיאטרון פלייבק לצוות החינוכי

PHOTO-2021-04-07-08-40-12 5.jpg

מופעי תאטרון פלייבק

דוגמאות מפרוייקטים נבחרים

במהלך השנים בחרנו להתמקצע בעבודה עם צוותים וארגונים במערכת החינוך הבריאות והרווחה. 

מופעי פלייבק לצוותים וארגונים במערכת החינוך הבריאות והרווחה הינם מופעים שמיועדים להיות חלק מתהליך של פיתוח מקצועי ושינוי ארגוני. 

בתהליך של פיתוח מקצועי מופע הפלייבק מייצר מרחב יצירתי להתמודדות עם דילמות מורכבות בעבודה​. דרך מופע תיאטרון הפלייבק אנשי הצוות מכירים לעומק אחד את השני, מעמיקים את תחושת השותפות ומקבלים זוית חדשה על משמעות העבודה.

 

בתהליכים של פיתוח ארגוני, מופעי תיאטרון פלייבק משמשים כדרך לאסוף קולות אותנטיים מהשטח, להציף ולהתמודד עם קונפליקטים ולייצר חזון משותף. תהליכי חשיבה עיצובית לדוגמא שנשענים על מסע הלקוח/מסע העובד יכולים לזנק קדימה ולהעמיק באמפטיה באמצעות מופעי תיאטרון פלייבק. דוגמא נוספת היא בשילוב מופעי תיאטרון פלייבק בתהליך מיתוגי וארגוני שכולל storytelling לניסוח הסיפור של הארגון ולאיסוף סיפורים אותנטיים של העובדים מהשטח.

מופע תיאטרון פלייבק יכול להיות חד פעמי, אך הוא עשוי להשפיע באופן עמוק ורחב יותר כאשר אנחנו מניעים מהלך של סדרת מופעי פלייבק. בתהליך כזה העובדים מכירים את הכלי לעומק, מתיידדים עימו ומעיזים לשתף בסיפורים מורכבים יותר ככל שהזמן עובר. 

עבודה משמעותית נוספת מתרחשת כאשר הלקוחות בוחרים לשלב במהלך היום בנוסף למופע תיאטרון הפלייבק גם יחידה של סימולציות, יחידה של אלתור מתוך מעגלי שיח או פתיחה עם קטעי משחק מוכנים מראש - פיתוח תוכן. בנוסף, במהלך היום המשתתפים יכולים להפוך לפעילים יותר ולצאת מאיזור הנוחות המוכר לחויה חדשה כאשר משלבים ביום סדנאת תיאטרון פלייבק, סדנאת עמידה מול קהל או סדנא לפיתוח היצירתיות.  

בתקופת הקורונה, שכללנו את כל הכלים שלנו וכיום כולם מותאמים למפגש וירטואלי.

הנה מספר דוגמאות מהעבודה הנרחבת שלנו בשטח

פיתוח מקצועי בתחום החינוך

מופעי תיאטרון פלייבק כחלק מהכשרה ופיתוח מקצועי של צוותי חינוך בכל הארץ ובינהם- עמותת המורים, מכון חינוך דרך כפר, מו״פ משרד החינוך, פרוייקט ראשית קהילות מחנכות, קו הזינוק, מט״ח, המכון לחינוך דמוקרטי, מתיאו״ת, מכללת בית ברל, עמותת חותם, בתי ספר יסודיים ועל יסודיים בכל הארץ, מכינות קדם צבאיות.

המופעים נוגעים בדילמות חינוכיות מהעבודה בשטח

פיתוח מקצועי בתחום הטיפול

מופעי תיאטרון פלייבק כחלק מהכשרה ופיתוח מקצועי של צוותי טיפול וקהילה בכל הארץ ובינהם- בי״ס דימול- המרכז הארצי להכשרת עובדי רווחה, עמותת לוטן, העמותה לילדים בסיכון, מרכז סיוע תל אביב, בית נועם, בית אקשטיין, המרכז הפסיכיאטרי נס ציונה, ארגון קשר, עמותת נירים, מחלקת רווחה ערד, מחלקת רווחה לוד, מחלקת רווחה כפר יונה, האגודה לפסיכוסומטיקה,  ביה״ס לעבודה סוציאלית המכללה האקדמית אשקלון

פיתוח מקצועי בתחום הבריאות

מופעי תיאטרון פלייבק כחלק מהכשרה ופיתוח מקצועי של צוותים רפואיים בכל הארץ ובינהם- ביה״ס לסיעוד שיינבורן, ביה״ס לסיעוד אסף הרופא, מ.ט.ס איכילוב, מחלקת שירות וחווית המטופל איכילוב, משרד הבריאות, מינהל הסיעוד, האקדמיה לסיעוד מאיר, אסותא אשדוד, קופת חולים כללית, הדסה עין כרם, בי״ח איכילוב, בי״ח בלינסון, מכוני דיאליזה בכל הארץ, מכבי, האגודה לקידום הפיזיותרפיה

bottom of page