פיתוח מקצועי במערכת הבריאות

חוויית המטופל במערכת הבריאות מורכבת. כך גם החוויה של המטפלים. העבודה המורכבת בצוות רב תרבותי, עומס העבודה, הדילמות האנושיות הרגישות, המקרים הטראומטיים שהמטפלים נושאים לבדם הם חלק מהגורמים לשחיקה במערכת הבריאות.

מופע תיאטרון פלייבק, שמתבסס על אלתור מתוך סיפורים אמיתיים של חברי קהל, מפנה את הבמה בדיוק לכל אותם סיפורים שאנשי המקצוע צוברים בכל יום. 

​​​​​​​​​​​​היכולת של המטפלים להתבונן בסיפורי היומיום שלהם, מאפשרת ונטילציה, מפתחת אמפטיה למטופלים ויוצרת צוות חזק ומגובש. הפיתוח המקצועי הזה מוביל לצוותים מקצוענים ואנושיים יותר, שמייצרים מערכת יחסים אמפטית עם המטופלים. חווית מטופל טובה יותר היא לא מותרות! סביבה אמפטית הוכחה באופן מובהק ככזו שמפחיתה רמות לחץ וחרדה ותומכת בתהליך ההחלמה. 

בשאיפה שלנו להפוך את העבודה ליעילה ככל האפשר, אנחנו משלבים כלים נוספים כמו סימולציות פרטניות וקבוצתיות, אלתורים ממעגלי שיח, וכן פיתוח תוכן- יצירת מחזות קצרים וסרטונים ייחודיים בהתאם לצורך. ​בחתירה שלנו להגברת מקצוענות בתחום הבריאות הכלים היצירתיים מתגלים כאפקטיביים במיוחד.

במהלך השנים לקחנו חלק בהכשרה ופיתוח מקצועי של למעלה מ6,500 עובדי מערכת הבריאות

אנחנו אוהבים יחסים ארוכי טווח עם הלקוחות שלנו, וחולקים איתם חזון ומשימה משותפת: לפתח מערכת בריאות אנושית יותר לכל הצדדים.

במהלך השנים הנחנו מופעים, ימי עיון, ימי סימולציות ויצרנו מופעים וסרטונים ייחודים בתחומי תוכן שונים כגון- התמודדות עם אלימות בשדה הרפואי, התמודדות עם דילמות של טיפול בקשישים במצבי הזנחה וסיכון, התמודדות עם דילמות בעולם האונקולוגיה, התמודדות עם אירועי סוף החיים, התמודדות עם בשורה מרה, דילמות בטיפול במכוני דיאליזה ועוד. האירועים היוו חלק בתהליך של פיתוח מקצועי במערכת הבריאות.

 

בנוסף היינו שותפים ליצירת מופעים וסרטונים ייחודים בתחומי תוכן הקשורים בהובלת שינויי רוחב כלל מערכתיים כמו עבודה משותפת עם משרד הבריאות להובלת תחום שיפור חווית המטופל בבתי החולים בארץ, ופרוייקט ההמשך ׳שאל אותי שלוש׳. בהמשך, היינו שותפים לעבודת משרד הבריאות להפחתת ההגבלות המכניות של מאושפזים בבתי חולים פסיכיאטריים דרך קטעי משחק משולבים בתחקירים בימי עיון לצוותים. כמו כן היינו שותפים להטמעה של נושא הרפורמה בבריאות הנפש. בשיתוף קופת חולים כללית אנחנו שותפים למהלך הטמעת נהלי קרן בריאה- קידום תחום רפואה ממוקדת בנשים, בכנסים של רופאי נשים בכל הארץ.

 

 • תקשורת מטפל-מטופל

  סימולציות פרטניות וקבוצתיות לסטודנטים ואנשי מקצוע- עבודה עניפה עם מ.ט.ס איכילוב, הפקולטה לרפואה הדסה עין כרם, מכוני דיאליזה, ביה״ס לסיעוד אסף הרופא.

   עוד על סימולציות רפואיות

 • חווית המטופל

  מופעים מובנים, קטעי משחק וסרטוני הדרכה לימי עיון בנושא שיפור חווית המטופל- עבודה עניפה עם מחלקת הדרכה במשרד הבריאות ויצירה משותפת של תכנים וכלים למנהלי בתי חולים, מנהלי מחלקות וצוותים בשטח.

  עוד על הכשרה ופיתוח מקצועי

 • התמודדות עם אתגרי מערכת הבריאות

  מופעי תיאטרון פלייבק, ימי עיון סדנאיים, קטעי אלתור והרצגות ככלי להתמודדות עם נושאים בוערים במערכת הבריאות הישראלית כגון- אלימות בשדה הרפואי, שחיקה בקרב אנשי מערכת הבריאות, טיפול בקשישים ושיפור חווית המטופל.

    

  עוד על הובלת שינוי ארגוני

 • קורסים וסדנאות לאנשי מערכת הבריאות

  סדנאות וקורסים ייעודיים לפיתוח חוסן, התמודדות עם דילמות מהשטח, בניית צוות ויצירת אקלים של חדשנות.

  עוד על סדנאות לאנשי מקצוע

 • אירועים ייעודיים למטופלים 

  מופעי תיאטרון פלייבק ואירועים ייעודיים למטופלים במערכת הבריאות. יצירת קהילה, שיתוף במסע להבראה ופיתוח חוסן. 

  עוד על אירועים למטופלים 

כל הדרכים ליצור איתנו קשר

שלחו לנו מייל תיאטרון פלייבק החבר׳ה מאיכילוב
התקשרו אלינו תיאטרון פלייבק החבר׳ה מאיכילוב
צרו קשר עם תיאטרון פלייבק החבר׳ה מאיכילוב

@  תיאטרון פלייבק החבר׳ה מאיכילוב ע״ר 2003-2021

 • החבר׳ה מאיכילוב בפייסבוק
 • החבר׳ה מאיכילוב ביוטיוב