• החבר׳ה מאיכילוב

פיתוח חשיבה יצירתית וחיובית

עודכן ב: לפני יומיים

פיתוח חשיבה יצירתית הוא תהליך כמו כל תהליך למידה בכל תחום אחר. פעמים רבות אנחנו נוטים לקטלג את עצמנו כאנשים ״יצירתיים״ או ״בלתי יצירתיים״. עצרו רגע לחשוב- כיצד הייתם מגדירים את עצמכם?


האמת היא שבכולנו טבועה מלידה היכולת לחשיבה יצירתית. עם השנים אנחנו לומדים לצנזר את עצמנו,, אבל ׳שריר היצירתיות׳ מצוי בכולנו . פיתוח חשיבה יצירתית הוא תהליך של להחזיר לכושר את השריר היצירתי שלנו. להחזיר לעצמנו את הבטחון היצירתי. אז אם אתם מגדירים את עצמכם כ״לא יצירתיים״ זרקו את ההגדרה הזו לפח!


בתיאטרון פלייבק החבר׳ה מאיכילוב אנחנו כל הזמן עוסקים בתהליכי יצירה. אנחנו מקשיבים לסיפור ומאלתרים על המקום ותוך כדי עבודת צוות קטע תיאטרלי על הבמה. איך אנחנו עושים את זה? אנחנו שומרים על כללים שונים שמעצימים חשיבה יצירתית כמו למשל - המיומנות להקשיב לכל החושים כדי לקלוט ולהגיב למה שמתחולל מולינו ברגע זה, היכולת להשקיט את הקולות הביקורתיים שבתוכנו והיכולת להגיד כן לרעיונות של אחרים!


בא לכם להתנסות?

קחו חמש דקות על השעון וכתבו על דף נייר כמה שיותר רעיונות לשימושים שונים שניתן לעשות במטריה. ( חוץ מלהגן עלינו מפני הגשם (-:

נסו את התרגיל עכשיו...

כמה רעיונות עלו לכם?

מתי נעצרתם? מה עצר אתכם?


מספר הרעיונות שהעלתם קשור לרוב ביכולת שלכם לשלוט בביקורת ובשיפוטיות שנקראת הצנזור הפנימי. ככל שהצלחתם לזרוק את הצנזור הפנימי החוצה במהלך התרגיל כך המשחקיות וכך החשיבה יצירתית שלכם היו בשיאן!

במהלך הסדנאות שלנו בנושא פיתוח היצירתיות אנחנו מעניקים לכם ולעובדים שלכם כלים מעולם האלתור והמשחק כדי לפתח את החשיבה היצירתית. חשיבה יצירתית רלבנטית לכל עובד ומנהל. פיתוח חשיבה יצירתית חיוני לפיתוח האישי והמקצועי וחיוני ליכולת של כל מנהיג לבנות אקלים יצירתי חיובי ואפקטיבי.


רוצים לשמוע עוד? לחצו כאן לקרוא על סדנאות פיתוח היצירתיות שלנו


רוצים לקבל עוד פרטים על פיתוח יצירתיות אצלכם בארגון? צרו איתנו קשר

כל הדרכים ליצור איתנו קשר

שלחו לנו מייל תיאטרון פלייבק החבר׳ה מאיכילוב
התקשרו אלינו תיאטרון פלייבק החבר׳ה מאיכילוב
צרו קשר עם תיאטרון פלייבק החבר׳ה מאיכילוב

@  תיאטרון פלייבק החבר׳ה מאיכילוב ע״ר 2003-2021

  • החבר׳ה מאיכילוב בפייסבוק
  • החבר׳ה מאיכילוב ביוטיוב